Nominácie na národnú filmovú cenu Slnko v sieti za rok 2017

NOMINÁCIE NA NÁRODNÚ FILMOVÚ CENU SLNKO V SIETI ZA ROK 2017

 

NAJLEPŠÍ HRANÝ FILM
Čiara r.: Peter Bebjak prod.: Wanda Adamík Hrycová
Piata loď r.: Iveta Grófová prod.: Katarína Krnáčová, Iveta Grófová, Jiří Konečný
Špina r.: Tereza Nvotová prod.: Peter Badač, Miloš Lochman

 

NAJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNY FILM
Diera v hlave r.: Robert Kirchhoff prod.: Barbara Janišová Feglová
Mečiar r.: Tereza Nvotová prod.: Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská, Tereza Polachová, Kateřina Černá, Pavel   Strnad
Ťažká duša r.: Marek Šulík prod.: Jana Belišová

 

NAJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM
Lichožrúti r.: Galina Miklínová prod.: Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská, Ondřej Trojan
Ocko hrdina (Websterovci) r.: Katarína Kerekesová prod.: Katarína Kerekesová
Žltá r.: Ivana Šebestová prod.: Katarína Kerekesová, Ivana Laučíková

 

NAJLEPŠIA FILMOVÁ RÉŽIA
Peter Bebjak  film: Čiara
Iveta Grófová  film: Piata loď
Juraj Lehotský  film: Nina

 

NAJLEPŠÍ FILMOVÝ SCENÁR
Peter Balko  film: Čiara
Marek Leščák, Iveta Grófová  film: Piata loď
Bohdan Sláma  film: Baba z ľadu

 

NAJLEPŠÍ KAMERAMANSKÝ VÝKON
Denisa Buranová  film: Piata loď
Norbert Hudec  film: Nina
Martin Žiaran  film: Čiara

 

NAJLEPŠÍ FILMOVÝ STRIH
Jiří Brožek, Michal Lánský, Janka Vlčková  film: Špina
Tono Fabian  film: Piata loď
Marek Kráľovský  film: Čiara

 

NAJLEPŠÍ FILMOVÝ ZVUK
Viktor Krivosudský  film: Čiara
Tobiáš Potočný  film: Nina
Tobiáš Potočný, Matej Hlaváč  film: Piata loď

 

NAJLEPŠIA FILMOVÁ HUDBA
Matej Hlaváč  film: Piata loď
Jonatán Pastirčák, Adam Matej  film: Špina
Slavo Solovic  film: Čiara

 

NAJLEPŠÍ ARCHITEKT - SCÉNOGRAF
Denisa Buranová, Iveta Grófová, Miroslav Král, Iva Němcová  film: Piata loď
Václav Novák  film: Čiara
Jan Vlasák  film: Baba z ľadu

 

NAJLEPŠIE KOSTÝMY
Martina Čerňáková  film: Piata loď
Ján Kocman  film: Čiara
Katarína Štrbová Bieliková  film: Křižáček

 

NAJLEPŠIE MASKY
Martin Jankovič, Zuzana Paulini  film: Únos
Michaela Kicková  film: Čiara
Vladimír Wittgruber, Zuzana Peschlová  film: Špina

 

NAJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNEJ ÚLOHE
Zuzana Kronerová (Hana) film: Baba z ľadu
Dominika Morávková (Lena) film: Špina
Vanessa Szamuhelová (Jarka) film: Piata loď

 

NAJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VO VEDĽAJŠEJ ÚLOHE
Judit Bárdos (Eszter) film: Out
Petra Fornayová (Mama) film: Nina
Kristína Kanátová (Lucia Krajňáková) film: Čiara
Anna Šišková (Lenina Matka) film: Špina

 

NAJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNEJ ÚLOHE
Tomáš Maštalír (Adam Krajňák) film: Čiara
Pavel Nový (Broňa) film: Baba z ľadu
Sándor Terhes (Ágoston) film: Out

 

NAJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VO VEDĽAJŠEJ ÚLOHE
Daniel Heriban (Efendi) film: Únos
Andy Hryc (Peter Bernard) film: Čiara
Robert Roth (Otec) film: Nina